درخواست مشاوره آنلاین دکوراسیون و طراحی داخلی

سلام وقتتون بخیر 🌺

(درخواست مشاوره ) لطفا تا انتها مطالعه بفرمایید.

مشاوره خصوصی غیر حضوری در دایرکت اینستاگرام ،حداکثر سه تا پنج روز کاری بعد از پرداخت انجام میشه. که از طریق ای دی اینستاگرام باهاتون یک روز قبل هماهنگ میشه،
(نکته ی مهم: مشاوره در اصل نقد دکوراسیون، عیب یابی و پیشنهاد برای بهتر شدن فضای شما هست ،ممکنه وسایلی که شما دارید هیچ تناسبی با محیطتون نداشته باشه ،و همینطور پیشنهاد برای تهیه لوازم مناسب فضاتون در مشاوره انجام میشه ) مشاوره شامل طراحی سه بعدی نیست. هزینه طراحی براساس متراژ هست( و فقط پروژه هایی که بازسازی کامل دارن و یا در حین ساخت هستن میتونن تقاضای طراحی کنن)

مشاوره دکوراسیون

خانم مهندس افق توفیقی پس از مطالعه و کار به عنوان معمار و طراح داخلی به مدت چندین سال، شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون خود را تأسیس کرد تا طراحی داخلی هوشمندانه و زیبای خانه ایرانی را به طیف وسیع‌تری از افراد با کمک مشاوره دکوراسیون گسترش داد. او به طور مداوم بر روی رفع نیازهای مشتری، و با تمرکز زیادی بر بهینه سازی فضا تمرکز می‌کند تا حداکثر  فضای بهینه را به خانه شما پیشنهاد دهد.

87432173821

"*" indicates required fields

دریافت مشاوره آنلاین

جهت دریافت مشاوره آنلاین لطفا از طریق دایرکت اینستاگرام با ما در ارتباط باشید

شماره تلفن طراح دکوراسیون خانم

من پس از تقریباً 13 سال طراحی داخلی، تصمیم گرفتم مشاوره طراحی داخلی را به عنوان تمرکز اصلی خود قرار دهم. راستش را بخواهید، من این تصمیم را به این سادگی نگرفتم. همه چیز از پنج سال پیش شروع شد. من با گذشت زمان تماس‌های بیشتری از صاحب خانه‌ها دریافت می‌کردم که به دنبال شماره تلفن طراح دکوراسیون خانم بودند و کمک نیاز داشتند، اما به طراحی داخلی کامل نیاز نداشتند.

اغلب اوقات، بودجه مشتری هیچ ربطی به پروژه نداشت. در عوض، بسیاری از افراد به من گفتند که از روند تزئین خانه خود لذت می برند. یا اینکه خانه آنها اکثراً تمام شده بود، اما آنها به چند تغییر کوچک در طراحی نیاز داشتند. تمایل به داشتن کنترل کامل بر روی جدول زمانی و خرید، باعث شد یک مشاوره طراحی مناسب‌تر از طراحی خدمات کامل باشد.

من عاشق این هستم که مشکل دکوراسیون مشتری را در یک جلسه یا چند جلسه با فاصله زمانی کم حل کنم. مشتریان دوست دارند که من تخصص طراحی خود را با آنها به اشتراک بگذارم، اما به آنها اجازه اجرای طرح را بدهم. اگر به دنبال شماره تلفن طراح دکوراسیون خانم هستید تنها کاری که باید انجام دهید رزرو مشاوره طراحی داخلی با مهندس افق توفیقی در ابتدای این صفحه است.

مشاوره طراحی داخلی شامل چه مواردی می شود؟

 1. نقد و بررسی فضا
 2. ارائه راهکای مناسب برای ایجاد تغییر در فضا
 3. مشاوره خرید جهیزیه
 4. پاسخگویی به سوالات شما در طول مشاوره دکوراسیون آنلاین
 5. برنامه ریزی و زمانبندی تمامی تغییراتی که باید انجام دهید
 6. عیب یابی درست فضا و برجسته کردن نقاط قوت
 7. معرفی بهترین سبک دکوراسیون برای فضای شما
 8. ….

5 مزیت مشاوره طراحی داخلی

مزایای مشاوره آنلاین دکوراسیون منزل چیست؟

 1. مشاوره طراحی داخلی باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود

مشاوره طراحی داخلی باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود زیرا یک طراح می تواند از انجام اشتباهات پرهزینه جلوگیری کند. یک بار مشتری داشتم که خانه اش را برای فروش آماده می کرد. او در حال برنامه ریزی برای بازسازی کامل آشپزخانه بود، زیرا به او گفته شده بود آشپزخانه جدید به فروش خانه اش کمک می کند.

در طول مشاوره ما به او توصیه کردم که از بازسازی کامل خودداری کند زیرا او هرگز سرمایه گذاری خود را پس نخواهد گرفت. آشپزخانه ایده آل برای هر کسی متفاوت است. یک خریدار ممکن است کابینت های سفید دوست داشته باشد در حالی که دیگری ممکن است فکر کند کابینت های گیلاسی بهتر هستند. در عوض، به او پیشنهاد دادم کابینت‌های چوبی خود را رنگ کند تا آنها را بازسازی کند. در طول مشاوره، رنگ کابینت را انتخاب کردیم که با میزهای سنگی هارمونی خوبی از خود نشان دادند، نور پردازی جدید برای کابینت جدید انتخاب کردیم. این تغییرات اندک آشپزخانه او را برای فروش مجدد بدون خرج کردن 50 هزار دلاری که برای آن برنامه ریزی کرده بود جذاب تر کرد.

آشپزخانه خیلی بهتر به نظر می رسید و به احتمال زیاد صاحبان جدید خانه در نهایت می خواهند آن را مطابق با سلیقه خود تغییر دهند. نتیجه نهایی؟ او 6 میلیون تومان خرج رنگ و تغییرات کوچک کرد و خانه اش در کمتر از یک هفته با قیمت بیشتر فروخته شد.

 1. مشاوره طراحی داخلی باعث صرفه جویی در زمان می شود

چند بار یک خرید را انجام داده اید و دوباره آن را پس داده اید ؟ یا از فروشگاهی به فروشگاه دیگر می روید و در نهایت دست خالی به خانه می آیید؟ بسیاری از مشتریان من سال‌ها به این شکل دکوراسیون خانه های خود را تزئین کردند تا اینکه برای مشاوره طراحی با من تماس گرفتند. انجام خرید با دانش گسترده من در دکوراسیون داخلی و سال ها تجربه در زمینه مشاوره آنلاین دکوراسیون، ساعت ها زمان حدس و گمان و پیدا کردن بهترین گزینه را برای شما صرفه جویی می کند. انجام مشاوره آنلاین دکوراسیون باعث برنامه ریزی دقیق پروژه مد نظر شما می شود که در نهایت به کاهش طول پروژه می انجامد.

 1. مشاوره طراحی داخلی استرس شما را از بین می برد

یک مشاوره طراحی داخلی سازنده می تواند احساس استرس را از بین ببرد. اغلب اوقات با من تماس می‌گیرند که نقاش هفته آینده می‌آید و مشتری می خواهد که بداند، کدام رنگ را انتخاب کند. یا پیمانکار برای تصمیم گیری در مورد سبک کابینت و انتخاب نهایی در اسرع وقت فشار می آورد. تماس و گفتگو در مشاوره دکوراسیون می تواند سطح استرس شما را کاهش دهد و باعث ایجاد اطمینان از کاری که انجام می دهید.

 1. مشاوره آنلاین دکوراسیون منزل دیدگاه جدیدی می دهد

یک طراح می‌تواند با دیدی تازه به یک معضل طراحی نگاه کند و راه‌حل‌هایی ارائه دهد که شاید صاحب خانه هرگز به آن فکر نکرده باشد. اخیراً طی یک مشاوره به صاحب خانه پیشنهاد دادم جای اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری خود را تغییر دهد. اتاق ناهار خوری بزرگ بود و 99 درصد مواقع از آن استفاده نمی شد. اتاق نشیمن آنها بسیار کوچک و دائما در حال استفاده است. مبلمان، اسباب‌بازی‌ها، یک قسمت تکالیف و یک تلویزیون بزرگ همه در فضای بسیار کوچک جمع شده بودند. صاحب خانه هرگز نمی توانست آن را مرتب نگه دارد و زمانی که در آنجا بود استرس دائمی داشت. به سادگی با عوض کردن جای دو اتاق، کل مشکلاتت این مشتری حل شد.

 1. مشاوره طراحی داخلی می تواند به شما برنامه ای برای حرکت رو به جلو بدهد

آیا اخیراً به خانه جدیدی نقل مکان کرده‌اید و در چیدمان مبلمان مشک دارید؟ آیا قصد دارید خانه خود را بازسازی کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ آیا خانه ای دارید که احساس می کنید ناتمام است زیرا هر اتاق حداقل به یک یا دو المان جدید نیاز دارد؟ مشاوره طراحی می تواند معضلات طراحی شما را حل کند و یک برنامه عملی برای حرکت رو به جلو به شما ارائه دهد.

چگونه بدانیم که مشاوره طراحی داخلی برای شما مناسب است؟

نگاهی به فضای خود بندازید. آیا خانه شما دقیقاً همانطور است که می خواهید باشد؟ آیا زمانی که از درب ورودی خانه خود عبور می کنید احساس آرامش می کنید؟ آیا رنگ های فضای شما تاثیر گذاری مناسبی دارند؟ اگر پاسخ منفی است، بیایید این مشکلات را با یک مشاوره طراحی داخلی برطرف کنیم! مشاوره چیدمان خانه می تواند تاثیر گذاری جادویی روی فضای شما داشته باشد.

انواع مشاوره طراحی داخلی

طراحی داخلی یک تجربه استاندارد و یکسان برای همه نیست. هر مشتری خواسته های منحصر به فرد خود را دارد: شرایط و نیازهای آنها همه متفاوت است. یکی از نگرانی های اصلی ممکن است هزینه مشاوره دکوراسیون داخلی باشد، در حالی که برخی از صاحبان خانه به یافتن رنگ مناسب اهمیت می دهند.

در چنین شرایطی است که خدمات مشاوره طراحی داخلی به کمک شما می آید. انواع مشاوره دکوراسیون داخلی به اندازه خواسته های مشتریانشان متمایز هستند. هنگام تصمیم گیری در مورد مشاوره طراحی داخلی، انواع زیر را در نظر بگیرید.

مشاوره دکوراسیون داخلی حضوری در منزل

در طول مشاوره طراحی داخلی، طراحان فضایی را که نیاز به به روز رسانی یا طراحی دارد، از نزدیک بررسی می کنند. طراحان داخلی گروه نقش بیکران معمولاً در مورد چشم انداز شما، محدوده پروژه و نحوه عملکرد طرح فعلی سؤال می کنند. همانطور که آنها فضای داخلی شما را بررسی می کنند، یادداشت برداری می کنند و انواع ایده های طراحی را با یکدیگر مقایسه می کنند. حتما پلان خانه خود را به طراحان ارائه دهید. با استتفاده از این پلن طراح داخلی برای برنامه ریزی کف خود استفاده کند.

به یاد داشته باشید: مشاوره اولیه طراح داخلی تنها فرصتی برای طراحان نیست تا نحوه کار خود را توضیح دهند. این به شما امکان می دهد که سؤال بپرسید. قبل از استخدام طراح داخلی حضوری، سوالات ضروری خود را آماده کنید.  

نکته ضروری : این نوع مشاوره دکوراسیون به دلیل همه گیری کرونا در آن دوران به صورت محدود انجام شد در آن دوران و با نتایج مثبتی که از مشاوره آنلاین دکوراسیون منزل در این شرایط بدست آمد، مهندس افق توفیقی فقط مشاوره آنلاین دکوراسیون منزل را ارائه می دهند. مشاوره دکوراسیون داخلی حضوری در منزل فقط در شرایط خاص و برای پروژه هایی که طراحی و اجرا توسط گروه انجام می شود ، پذیرفته می شود.

مشاوره آنلاین طراحی داخلی

به طرز شگفت انگیزی ، مشاوره طراحی داخلی مجازی درصد رضایت مشابه با مشاوره طراحی داخلی حضوری دارد. تفاوت اصلی مشاوره آنلاین دکوراسیون منزل این است که به صورت آنلاین یا تلفنی انجام می شود. این قابلیت یک مزیت ویژه دارد زیرا می توانید با بهترین طراح داخلی ایران کار کنید! سایت مهندس افق توفیقی یکی از خدمات مشاوره آنلاین دکوراسیون منزل است که در مشاوره های مجازی تخصص دارد.

مشاوره دکوراسیون در خرید

هنگام خرید لوازم دکوراسیون به ویژگی هایی مانند کیفیت، قیمت ، رنگ و … توجه می شود که مشاوره دکوراسیون در خرید توسط دیزاینر منزل در تهران انجام می شود تا بهترین انتخاب را هنگام خرید داشته باشید. مشاوره دکوراسیون در خرید بیشتراوقات برای خرید جهیزیه یا تعویض کل اسباب و اساسیه و یا انتخاب مبلمان و میز انجام می شود. مهندس توفیقی در این مورد فقط مشاوره خرید ارائه می دهند و به هیچ عنوان مشاوره خرید همراه با شما هنگام خرید ارائه نمی شود.

مشاوره رنگ طراحی داخلی

طراحان داخلی در طول مشاوره، از مشتریان در مورد چشم انداز خود برای یک فضا می پرسند. آنها همچنین نورپردازی، به علاوه جزئیات دیگر مانند رنگ مبلمان تا پنجره ها را در نظر می گیرند.

پس از بررسی، خانم افق توفیقی گزینه‌های رنگی را برای عناصر اتاقی که مشتریان می‌خواهند رنگ آمیزی کنند ، پیشنهاد می‌کنند. اگر فقط می خواهید رنگ را سریع تغییر دهید، مشاوره رنگ طراحی داخلی برای شما ایده آل است. با این حال، باید در نظر داشته باشید که هزینه مشاوره دکوراسیون داخلی نسبت به مشاوره رنگ ساختمان بیشتر است.

هزینه مشاوره دکوراسیون داخلی چقدر است؟

بسته به اینکه با چه کسی کار می کنید، هزینه مشاوره طراحی داخلی می تواند متغیر باشد. اگر هزینه مشاوره وجود داشته باشد، احتمالاً یک نرخ ثابت است که معمولاً حدود یک ساعت از زمان طراح را شامل می شود. اگر تصمیم به ادامه پروژه دارید، پرداخت می تواند اشکال مختلفی را نیز داشته باشد.

به طور متوسط، طراحان داخلی نرخ ساعتی بین 500 تا 900 هزار تومان دارند و مشتریان تقریباً به 1 الی 8 ساعت برای مشاوره نیاز دارند. اشکال معمول پرداخت عبارتند از:

 1. یک نرخ ثابت
 2. هزینه ساعتی
 3. درصد پرداختی از کل هزینه پروژه

هزینه مشاوره طراحی داخلی چقدر است؟

هزینه یک طراح داخلی بسته به عوامل زیادی می تواند متفاوت باشد و هزینه مشاوره طراحی داخلی می تواند حتی بیشتر تغییر کند. عواملی که در هزینه طراحی داخلی نقش دارند عبارتند از میزان تجربه شرکت، طول پروژه، دکوراسیون ، هزینه های اضافی، حجم پروژه و خواسته های کارفرما.

مشاوره طراحی خود را برنامه ریزی کنید

اگر از دور خود چرخیدن خسته شده‌اید، یا در فضایی زندگی می‌کنید که دوست ندارید و آماده تغییر خانه خود خود هستید، من آماده‌ام درباره خانه‌تان و اینکه چگونه می‌توانم به شما کمک کنم با شما صحبت کنم. امروز با من با پیج مشاوره دکوراسیون منزل افق توفیقی  تماس بگیرید و یا از ابتدای این صفحه مشاوره طراحی خود را رزرو کنید. من مشتاقانه منتظر کمک به شما هستم تا خانه رویاهای خود را بسازید.

 

لیست سوالات مشاوره طراحی داخلی که ممکن است از طراح داخلی خود داشته باشید:

قیمت گذاری بر اساس ساعات مشاوره انجام می شود و قیمت کلی با توجه به تعداد ساعات شما انجام می شود و برای پروژهه های طراحی قیمت بر اساس پروژه و مساحت طراحی تعیین می شود.

قیمت گذاری با توجه به موقعیت مکان و محصولات طراحی شده به صورت جداگانه انجام می شود. ما یک پیشنهاد قیمت جداگانه برای مواد انتخابی و یک پیشنهاد قیمت جداگانه برای کار ارائه می دهیم.

از آنجایی که ما مشاوره دکوراسیون را به شکل آنلاین انجام می دهیم، پروژه‌هایی را در اکثر مناطق کشور و حتی خارج کشور با موفقیت انجام داده ایم.

افق توفیقی با تجربه گسترده و آشنایی کامل با ساختار خانه های ایرانی، پروژه های بسیاری را با موفقیت تکمیل کرده است. برای جلب رضایت مشتریان گرامی ابتدا قسمت هایی را که می خواهید به پروژه های شما اضافه کنید ترسیم می کنیم و آنها را متحرک می کنیم و سپس به شما ارائه می دهیم و پس از تایید شما پروژه شما را شروع می کنیم.

اگر روی دیوارهای شما تورم وجود نداشته باشد، اگر رطوبت نداشته باشد، اگر سطحی که قرار است پوشانده شود صاف است، به این معنی است که برای کاغذ دیواری مناسب است. قبل از شروع کار، کافی است دیوار را با دست لمس کنید و سطح خشک و صاف را احساس کنید.

(اگر روی دیوار شما رطوبت، کپک یا تورم وجود دارد، ابتدا باید از سنگ تراشی استفاده کنید.)

بله، شرکت ما کارهای طراحی سفارشی شما را انجام می دهد. کارها بر اساس پروژه ارزیابی و قیمت گذاری می شوند تا بتوانید مناسب ترین و با کیفیت ترین خدمات را دریافت کنید.

هدف از دکوراسیون این است که استفاده از نوآوری، طراحی مدرن و فضاهای نشیمن راحت سالم و مفید باشد. دلایل اصلی الزامات مشاوره دکوراسیون عبارتند از: اثاث کشی، ساختمان قدیمی، دکوراسیونی که عمر خود را به پایان رسانده، مشکلات حرارتی ناشی از عوامل داخلی و خارجی، ظاهر و بوی بد و نمناک و … ، همگی از دلایل نیاز به مشاوره دکوراسیون هستند. دکوراسیون فقط تغییر در معماری داخلی نیست، دکوراسیون معانی زیر را نیز در بر می گیرد، از جمله نظافت، فضای زندگی سالم، راحتی، نهادگرایی، خودنمایی.

زمانی که رنگ منزل شما کهنه می شود نیاز به نوسازی با گچ و رنگ دارد این امر برای تمیزی دکوراسیون منزل و سلامتی بسیار مهم است و یا رطوبت و بوهای موجود در سقف سرویس بهداشتی شما باعث ایجاد تغییرات دکوراسیون می شود.

برای طراحی فضای شغلی و کار باید به شاخص های بسیار کلیدی که در اکثر مواقع مرتبط با برند شما است توجه شود. به این دلیل دکوراسیون محل کار باید با حساسیت طراحی شود که مشاوره طراحی و دکوراسیون شرکت افق توفیقی با توجه حیطه شغلی و کاری این کار را برای شما انجام می دهد.

برای مدیریت پیامها کسانی که مشاوره میخوان من اول پیامشون رو توی قسمت general میبرم اگر وقت گرفتن پرچم دارشون میکنم اگر نه بعد از یک روز به قسمت primary فرستاده میشه پس از درخواست مشاوره یک روز فرصت دارین تا درمورد انجام مشاوره تصمیم بگیرین بعد از یک روز برای مشاوره باید مجددا درخواست کنید.

بله کار من طراحی داخلي است و طراحی داخلی با مشاوره ی دکوراسیون تفاوت زیادی دارد هزینه ی طراحی داخلی سه بعدی هم بر اساس متراژ محاسبه می شود و نکته ی مهمتر طراحی های جزئی و متراژ کم قبول نمیکنم. طراحی کل فضا و با متراژ های از بالا انجام می شود.

مشاوره دکوراسیون داخلی شامل چه مواردی می شود؟

به طور کلی مشاوره شامل :

 1. تعیین جنس و رنگ تمامی سطوح خانه
 2. انتخاب رنگ و مدل مبلمان و لوازم منزل
 3. چیدمان صحیح
 4. برطرف کردن ناهماهنگی ها و اشتباهات دکوراسیون و پاسخ به هزاران سوال در مورد دکوراسیون مختص به خونه های شما

اگر قصد دارید که فضای خانه شما به طور کامل بررسی بشود یا در مرحله تغییر دکوراسیون و بازسازی هستید و در انتخاب نوع و رنگ متریال مورد نظر دچار مشکل شده اید (برای مثال متریال دیوارها و یا کف) یا نوع نورپردازی یا طرح سقف مناسب فضای شما میتوانید مشاوره خصوصی بگیرید

ما  به اندازه کافی، کامل و جامع در آن ۱ ساعت زمان مشاوره دکوراسیون آنلاین خودتون برای شما نمونه، ایده ، سبک و رنگ مورد نظر را معرفی می کنیم که شما براحتی بتوانید حتی اگر مشابه اون موارد پیشنهادی را هم پیدا کردید، باز هم به دکوراسیون مطلوب برسید.

نشیمن، پذیرایی و گاهی آشپزخانه اگر جمعا زیر ۱۰۰ متر مربع باشد، در ۱ ساعت مشاوره به تمامی سوالات درمورد فضا پاسخ کامل داده میشود، البته بستگی به جزئیات فضای شما دارد ولی اگه اتاق خواب، راهرو ، سرویس و بقیه بخش های دیگر اضافه شود. ۱ ساعت دیگر برای بررسی این فضا نیاز هست و این موارد همه در شرایطی انجام پذیر هست که کاملا همگام با خود من پیش بروید. وقتی که برای شما جهت دهی می کنم ، هدفم مدیریت زمان هست تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده بشه. به جای اینکه عجله کنید، همراهی کنید، در شرایط خاص حتی می توانید وقت اضافه بیاورید و اگر سوال اضافه ای هم داشته باشید بازم بپرسید.

هیچ تفاوتی در قیمت مشاوره ایجاد نمی شود، چون هزینه مشاوره براساس ساعت محاسبه می شود. میخواهد یک سوال باشد می خواهد ۵ سوال باشد چون ۱ ساعت که زمان گرفته اید و حداقل زمان مشاورم همان ۱ ساعت پاسخ هایشان را دریافت میکنم .

در این موارد که حتما باید توی توضیحات مشاوره لحاظ بشه ، مشاوره نقد و بررسی فضا است و عیب یابی و نقاط قوت فضاست. یعنی ممکن است وسایلی که دارند به خاطر اینکه قبلا خریداری کرده اند هیچ تناسبی از لحاظ سبک، رنگ و سایز با فضا نداشته باشد، یا باید از وسایل کم بشه یا باید تعویض بشه یا ایده برای وسایلی که باید تهیه بشه ارائه شود.

 من به شما مشاوره میدم چون مشاوره از اسمش هم مشخص است می خواهید مشورت بکنید تا ایراد فضا یا جایی که از نظرشما مشکل دارد رو رفع کنید. خیلی از مشتریان من اصرار بر این دارند که کل وسایل حفظ بشه. ما تا جایی که امکان داشته باشد وسایل را حفظ می کنیم اما ممکنه وسایل هیچ ربطی به اون فضا نداشته باشند. که با ارائه راهکار های مناسب به ایجاد تحول در فضا کمک می کنیم.

در این شرایط مشاوره انجام نمیشه بخاطر اینکه ما باید متراژ آن فضا رو بدونیم ساختار آن فضا رو ببینیم که چه وضعیتی دارد. عکس و فیلم درصورتی که براساس آن فضا من بهش پیشنهاد میدم. پس باید حتما فضا وجود داشته باشد که مشاوره بدهیم چون میخواهند هدفمند خرید کنند. حتی اگر مستاجر هستید و ممکن از خانه اسباب کشی کنید ما سبکی رو به شما پیشنهاد می دهیم که در فضای خانه بعدی شما هم به راحتی بتوانید چیدمان خود را انجام دهید.

نکاتی برای موفقیت در مشاوره دکوراسیون خانه

ممکن است برای زیباسازی فضای داخلی خود و طراحی مکانی که از آن لذت می‌برید به کمک نیاز داشته باشید. معمولاً تصمیمات بی شماری در طول فرایند طراحی و دکوراسیون داخلی گرفته می‌شود و اگرچه ممکن است چشم اندازی برای محل سکونت خود داشته باشید، دستیابی به نتایج دلخواه ممکن است نیاز به خدمات یک حرفه‌ای داشته باشد.

استخدام مشاور طراحی داخلی می‌تواند وظایف سخت طراحی و دکوراسیون منزل را کاهش دهد. در حالت ایده آل، مشاور محیط منسجمی را برای شما و سایر افراد ساکن در محل اقامت ایجاد می‌کند.

اگر مشاوره طراحی داخلی یا خدمات آنلاین طراحی داخلی را هزینه‌های بیهوده یا مجلل می‌دانید، دوباره فکر کنید، زیرا با طرز فکر و رویکرد مناسب می‌توانید خانه مورد نظر خود را داشته باشید.

هدف طراح داخلی چیست؟

طراحان داخلی با بررسی الزامات فضایی و انتخاب موارد ضروری و تزئینی، فضاهای داخلی را کاربردی، ایمن و زیبا می‌کنند. مشاوران طراحی داخلی به طور سنتی از طریق ارجاعات کشف شده‌اند. مشتریان شخصاً با این متخصصان ملاقات می‌کنند و آرزوها و چشم اندازهای خود را برای خانه‌هایشان به اشتراک می‌گذارند.

خوشبختانه امروزه می‌توانید به راحتی تعدادی از خدمات مشاوره آنلاین طراحی داخلی را پیدا کنید. با طیف گسترده‌ای از گزینه‌های موجود در حال حاضر هر بودجه را می‌توان برآورده کرد.

کشف کنید که چگونه می‌توانید انواع دیگر مشاوران رنگ و طراحی را در خانه، محل کار و فراتر از آن به کار بگیرید.

افراد با ترجیحات ذاتی نسبت به رنگ‌ها متولد می‌شوند، در نتیجه، انسان‌ها فضیلت هوش رنگی را تجسم می‌بخشند.

هزینه مشاوره طراحی داخلی:

هزینه مشاوره طراحی داخلی به همراه خدمات اضافی بسته به طراح و سطح تجربه آنها متفاوت است. برخی از طراحان مشاوره رایگان ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر هزینه‌ای را دریافت می‌کنند.

هنگامی که تصمیم به استخدام یک طراح داخلی گرفتید، ممکن است برای خدمات طراحی و پروژه‌های مهم هزینه ثابتی از شما دریافت شود یا طراح ممکن است نرخ ساعتی دریافت کند.  سرمایه گذاری مورد نیاز برای کار با یک طراح داخلی با تجربه می‌تواند در زمان، هزینه و تلاش شما صرفه جویی کند. طراحان همچنین ممکن است از طریق صرفه جویی در هزینه تولید کنندگان، برای جبران هزینه‌ها صرفه جویی کنند.

از طول مشاوره طراحی داخلی چه انتظاراتی داریم:

در طول مشاوره طراحی داخلی، طراح داخلی ممکن است به موضوعاتی مانند طرح جامع سبک و طراحی، انتخاب رنگ، مبلمان، منسوجات بپردازد. البته همه موارد به محدوده پروژه شما و اتاق‌هایی که طراحی می‌کنید بستگی دارد.

با توجه به هزینه و تعهد بالقوه این تلاش، لازم است یک بودجه، برنامه زمانی با تخصیص زمان کافی و تاریخ مناسب برای تکمیل پروژه طراحی خانه خود تنظیم کنید. طراح داخلی ممکن است چند هفته یا چند ماه برای طراحی فضا، انتخاب و خرید دکور و اعمال تغییرات نیاز داشته باشد. انتخاب یک طراح داخلی قابل اعتماد که دیدگاه و تمایلات شما را درک کند از اهمیت بالایی برخوردار است.

جنبه‌هایی که قبل از کار با یک مشاور طراحی داخلی باید در نظر بگیرید:

اگر برای برداشتن گام بعدی و استخدام یک مشاور طراحی داخلی آماده‌اید  در زیر چهار نکته وجود دارد که به شما آموزش می‌دهد تا برای مشاوره طراحی داخلی خود آماده شوید.

1. آماده سازی:

پرسش‌نامه‌های مشتریان طراحی داخلی را به صورت آنلاین مرور کنید تا هدف جلسه اولیه با طراح داخلی را مشخص کنید. آماده باشید تا دیدگاه، سبک، علاقه و ناپسندی خود را با جزئیات و تا حد امکان به طراح داخلی منتقل کنید.

با انتخاب مجموعه‌ای از خانه‌ها، اتاق‌ها و سبک‌هایی که در وب‌سایت‌ها برای شما جذاب هستند، یک تابلوی خلق و خو ایجاد کنید. یا در مورد مد، خانه افراد مشهور، تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی، بسته بندی محصولات و سایر عناصری که از نظر بصری جذاب هستند فکر کنید.

2. نیازهای سبک زندگی خود را در نظر بگیرید:

سبک برای طراحی شما حیاتی است، با این حال، مطمئن شوید که نیازهای عملی و کاربردی خانه خود را دست کم نگیرید یا نادیده بگیرید. اثاثیه و منسوجات که مستلزم نگهداری اسمی هستند. یا اگر یک زندگی اجتماعی جذاب را پیش بینی می‌کنید، ممکن است به فضاهایی که بازتر، راحت‌تر و سازگارتر هستند علاقه‌مند شوید.

ویژگی‌ها و مناطق خانه فعلی خود را که نیاز به بهبود دارند در نظر بگیرید. به‌عنوان‌مثال، اگر به هم ریختگی یک مشکل است، نیاز به قفسه بندی یا ذخیره سازی همه کاره را با طراح خود در میان بگذارید.

3. سعی کنید ذهنیتی باز و تجربی داشته باشید:

مشاوران باتجربه طراحی داخلی دانش زیادی در مورد طراحی اتاق و خانه دارند. بر این اساس، آنها ممکن است در طول جلسه مشاوره طرح‌هایی را پیشنهاد کنند که شما از آنها دلهره دارید و بنابراین تا حد امکان سعی کنید ذهنی باز داشته باشید. این افراد در رشته خود حرفه‌ای هستند و مجموعه‌ای از تجربه کاردستی اتاق‌ها و خانه‌های سبک‌های مختلف را دارند. اطمینان داشته باشید که طراح داخلی شما در جهت چشم انداز شما کار می‌کند و به هدفی که برای پروژه خود ترجیح می‌دهید دست خواهد یافت.

4. سؤالات و نگرانی‌های خود را حل کنید:

لیستی از سؤالات و نگرانی‌ها را برای طراح داخلی یا خدمات مشاوره داخلی خود ایجاد کنید. عاقلانه است که صادق، شفاف و مستقیم باشید تا مطمئن شوید که انتظارات شما در نظر گرفته شده و برآورده می‌شود. قبل از امضای اسناد، کلیه قراردادها و پاسخ‌های مطمئن به سؤالات خود را با جدیت مطالعه کنید.

انتخاب رنگ اصلی در مشاوره طراحی داخلی:

در حالی که مونتاژ اهداف شما اساسی است، قبل از ملاقات با طراح داخلی خود، ترتیبات باید شامل رنگ باشد. رنگ مهم‌ترین جزء طرح است، اما به ضرر رفاه مشتریان و طراحی، رنگ همیشه اولین هدفی نیست که در نظر گرفته می‌شود. احاطه کردن خود و خانواده‌تان با رنگ‌های بهینه برای هماهنگی و بهبود زندگی بسیار مهم است.